Podsumowanie roku 2023

W roku 2023 raz jeszcze udowodniliśmy, że niezależnie od koniunktury gospodarczej nasz model biznesowy pozwala nam rozwijać się nawet w trudnych warunkach finansowania nieruchomości.

Po raz pierwszy od momentu powstania spółki wartość naszych inwestycji w segmencie apartamentów premium w Warszawie zrównała się z wartością naszych inwestycji komercyjnych.

Powiększyliśmy nasze portfolio apartamentów z rynku wtórnego, poprzez zakup i modernizacje 8 dużych mieszkań w Śródmieściu Warszawy.

Po zakupie kolejnych 3 apartamentów na najwyższych piętrach Unique Tower w tym jedynego penthousu zajmującego połowę kondygnacji, ostatniego 28 pietra, staliśmy się największym polskim inwestorem w tym wyjątkowym budynku. Unique Tower jest jedynym w swoim rodzaju luksusowym apartamentowcem w Warszawie, który łączy w sobie część hotelową  Royal Tulip Warsaw Apartments, oraz rezydencjalną na kondygnacjach znajdujących się powyżej 17 piętra.

W roku 2023 rozpoczęliśmy inwestycje w kilkadziesiąt nowych apartamentów w najlepszych projektach deweloperskich w Warszawie takich jak: Central House Mokotów, Apartamenty Ludwiki, Domaniewska 24, oraz Holm House.

W ramach dywersyfikacji, sprzedaliśmy portfel lokali usługowych uzyskując bardzo wysokie stopy zwrotu. W segmencie nieruchomości komercyjnych utrzymywaliśmy bardzo niski 3% poziom pustostanów.

Pomimo wysokich rynkowych kosztów finansowania w 2023 roku, Compound kontynuował swój dynamiczny rozwój, jednocześnie zapewniając sobie portfel projektów do realizacji w 2024 roku.