Podsumowanie roku 2021

Rok 2021 był dla nas wyjątkowy nie tylko ze względu na wzrost skali naszego biznesu, ale również ze względu na jubileusz 15-lecia działalności Compound w Warszawie.

W roku 2021 inwestowaliśmy zarówno w segmencie nieruchomości komercyjnych jak i apartamentowych. Do naszego portfolio dołączyła m in. cała powierzchnia usługowa w Barska Residence na warszawskiej Starej Ochocie oraz penthouse na 13 piętrze apartamentowca Mennica Residence. 

Ponadto w roku 2021 podpisaliśmy umowy przedwstępne zakupu portfela apartamentów w dzielnicy Mokotów oraz w Centrum Warszawy.

Pomimo, trudności z dostępnością wykonawców i rosnącymi cenami materiałów wykończeniowych, przeprowadziliśmy kompleksowe prace w zakresie projektów, wykończenia oraz wyposażenia 11 nowych apartamentów w budynku Złota 44,  Mennica Residence oraz Vis a Vis Wola. Wszystkie nieruchomości po zakończeniu prac trafiły na rynek najmu krótko lub długoterminowego. 

Udało nam się poszerzyć grono najemców m in. o Carrefour Express, Piekarnie Gorąco Polecam, Kawiarnie Dobro Dobro, sklep sieciowy Duży Ben, pierwszą Żabkę w konwencji Żappka Store, salon optyczny Brillen.pl

W roku 2021 wykorzystując koniunkturę rynkową dokonaliśmy dywersyfikacji naszych inwestycji, sprzedając wybrane nieruchomości w tym lokale usługowe  przy ul. Rodowicza Anody 22 , ul. Puławskiej 257 oraz apartament przy ul. Gagarina 33, reinwestując przychody w nowe projekty.